Ośwoetlenie tablicy rejestracyjnej

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Nie chciałem wyciągac starego watku o tablicach bo temat jest troszke inny.Otoz pomijam fakt ze bede musial cos wykombinowac i zamontowac jakos porzadnie ten plastik do ktorego montuje sie tablice z tylu (trzeba zdjac zderzak?moze go wkleic jakos?choc oprocz kleju jakas srobka na w razie czego by sie przydala)
ale nie ma (zgnilo dawno temu) podświetlenie tablicy.Ma ktoś może na byciu od starego zderzaka czy coś?Moze da sie jakos samemu je zrobić?Pozdkreslam ze nie zostalo po nim nic,ani szybki ,mocowania,jest tylko oprawka z zarozka a z drugiejstrony same kable wisza.Mam na zbyciu lampke od podswietlenia w corscie ale ona jest Single i trzeba by cos wykombinowac.Please help,pomyslowi jestescie moze ktos ma jakis idea,a moze ktos po prostu ma to podswietlenie na zbyciu ... :?
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

a podswietlanie musi byc ? przyznam ze odkad kupilem swoja maszynke to podswietlania tam nie bylo :/ przez 1,5 roku nikt sie do tego nie przyczepil
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

No generalnie z tego co wiem to policja moze sie czepnac,tablica powinna być oświetlona.Z reszta jak mialem corse to robilem sobie gładką klape i tablica byla na zderzak przeniesiona i sie czepneli raz-zalozylem wtedy takie podswietlenie od malucha-nia dzialalo ale widac bylo ze jest,hehe:)
Wpadlem na pomysl ze podswietle tablice neonem bialym od gory w miejsce seryjnego podswietlenia :D powinno sie udac
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
upiorek

Ja również zrobiłem sobie czystą klapę w moim Suzuki Swifcie i tablicę wywaliłem z boku na zderzak.
Niestety brzez brak podświetlenia tablicy nie chcieli mi nigdzie przeglądu podbić. Więck kupiłem jakąś lampeczkę i zamontowałem. Przegląd zrobiłem i było git. A pomysł podświetlenia białym neonem jest naprawdę ciekawy.
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co do podswietlenia to chyba wszystkie typy tak maja, ja jak kupowalem nismo to tez nie bylo podswietlenia tzn. spalone zarowki. Jednak sruby byly tak zardzewiale ze nieszlo tego ruszyc.
Gosciu na pierwszym przegladzie sobie odpuscil i podbijajac kazal to zrobic. Potem jescze pare razy sie czepialy psy - ale jakos poczarowalem ze zardzewiale itp.

Olalem sprawe co by nie uszkodzic plastikowych lampek, i po pewnym czasie blache do ktorej byly przykrecone lampki zjadl chrumczak ;) i lampki wylazly praktycznie same. Jednynie musialem delikatnie rozwiercic sruby tak by wyszly z lampek. Mocowanie zrobilem z kawalka blachy (za pomoca szlifierki kontowej i wiertarki) - jednak bez wyginania tak jak to jest oryginalnie. Poprostu kawalek grubej plaskiej blachy do ktorego przykrecilem 2 lampki. Sa przez to troche nizej i niezle swieca po ulicy, ale jest ok.
Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

GG mi szwankuje i nie moge odpowiedziec wiec dziekuje komus kto sie do mnie na gg w sprawie tych lampek odezwal,ale sprobuje zrobic to neonikiem.Zamówiłem sobie dwa 15 centymetrowe,białe.Do tego moze jakis kawalek pleksi skads wytrzasne...ciekawe jak wyjdzie.Bardziej mnie martwi jak dobrze umocowac tn plasti kw zderzaku,Nigdy nie kleilem nic zywica epoksydowa,czy to jest trudne?W ktorych miejscach klej nalozyc zeby nie bylo teo widac?
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

krisso ja bym tego nie kleil, w zdezaku bedziesz mial otwory na ktore bylo przykrecone oryginalne mocowanie. Zrobil bym jakis uchwycik i tam wlanie przykrecil.

P.S.

Jakie ten neony kupiles i ile za nie dales ??
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

A po co chcecie podswietlac tylną tablice ?? Zeby policja ja mogla łatwiej odczytac ??
Ja to wogóle nie mam oswietlenia , i nigdy jej nie myje , a ze mam kwadratową ( bo tak 240tka ma ) to sobie ją chyba jeszcze zagne jak w moto :)
No chyba ze jezdzicie nie łamiąc przepisów......
Obrazek
Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Tom,neoniki są najprostsze jakie znalazłem białe na allegro.Jak pamietam mają 20cm długości i sa proste w budowie,z reszta masz link:

nonki
Z zamocowaniem podświetlenia pewnie problemów nie będzie ale cały czas sie zastanawiam jak najlepiej ten caly plastik przymocowac.
Cały ten plastik ma sie trzymac na 5srobach?troche cienko,szczegolnie ze od jego gornej strony jest jedna sroba i pare zaczepek plastikowych i nie chce zeby odstawal na gorze,hmm...moze jakies dodatkowe mocowanie od gory zrobic,bo ten plasik wokol tej jednej sroby w dodatku jest taki dosc miekki i nie wiem czy bedzie sztywno trzymal calosc :?

[ Dodano: Pon Kwi 17, 06 11:07 ]
Zdjalbym sobie dzisiaj ten zderzak ale przed chwila po podworku przeszla sie grupa bardzo milych chlopaczkow co w wiaderkach mieli na oko z 15l wody...a ja i tak mam jej za duzo w bagazniku :D poza tym neonkow jeszcze nie ma a ciezko bedzie zamocowac je potem.
Jutro pewnie bede mial tablice jak wszystko dobrze pojdzie wiec chyba wrzuce je za szybe i tyle.
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”