Różne Techniki Driftu .....

Wszystko co dotyczy Driftingu

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Rey
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: pn 06 lut, 2006 16:39
Lokalizacja: Jarocin WLKP
Kontakt:

http://www.geocities.com/go2iddrift/

Nie wiem czy gdzieś na forum już przewędrowała ta stronka, ale szukałem, nie znalazłem, wieć wrzucam. Przydałoby się jakby ktoś obyty w ang to dokładnie przetłumaczył, bo rozumiem to dwa przez trzy i przeczuwam że jakbym zaczął stosować te techniki tak jak to sobie przetłumaczyłem sam to moja nauke chyba szybko by sie zakonczyla 8) Moja kobieta umie świetnie ang, tylko jak zobaczyła że jest to kolejna strona o samochodowych szaleństwach to jej tłumaczenie zabrzmiało mniej więcej tak: wszedzie pisze "sciagnij noge z gazu i wcisnij hamulec" :D Doprawdy zabawna kobieta, ale mam nadzieje że wy pomożecie, a i wierze że przyda to się większości ludzią tutaj, tym bardziej że widze, że bierzecie sie tutaj ostro za treningi i zaczynacie poważnie myśleć o drifcie. Podoba mi się to, kiedyś jak miałem CRXa, to na forum Hondy jedyne tematy jakie szły to albo o dupie maryni, albo jak komuś kierunkowskaz wysiadł to rozważali jak sobie poradzić z tym problemem :mrgreen: Tutaj jest inaczej :D
Awatar użytkownika
.wildcat.
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 04:58
Lokalizacja: z miasta

Polecam obejrzenie Drift Bible, do ściągnięcia z P2P. Mimo że film jest po angielsko-japońsku, jego znajomość nie będzie Ci potrzebna - wszystko wytłumaczone jest łopatologicznie .
|oo|__|oo|

Wildcat

O=O---O=O
Bakem0n0

a kansei drift to gdzie tam jest O_o czyba ze pod kategorie "race drift" to wzieli.
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

EMWU is dead
Simon

Oglądałem Drift Bible - zastanowiło mnie jedno - w jakim celu kolo przy redukcji wali piętą w gaz? Na logikę wydawać by się mogło, że chodzi o podniesienie obrotów, żeby nie było hamowania silnikiem, ALE zauważcie, że czasem jest tak, że puszczenie sprzęgła nie idzie zaraz za tym krokiem - mija trochę czasu, w którym obroty znowu mogą spaść, więc przy puszczeniu sprzęgła efekt hamowania wystąpi. Analizując tą 'operację' zauważyłem, że walnięcie piętą w gaz zgrywa się dokładnie z przerzuceniem biegu - czy ktoś może to laikowi (czyli mi :mrgreen: ) technicznie wytłumaczyć?
Dźęx!
Keepsake

Jak wrzuca 1-2 sek po puszczeniu gazu to nie spadaja az tak szybko, zalezy od zakresu obrotow. Jak wrzuca pozniej to pewnie gazowal odruchowo.
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

juz przy szperze 30% przy redukcji tył zamiata. R33 staje odrazu bokiem a niedajboze jeszacze troche jest noga na hamulcu.
pan daje gazu bo nie ma tak zamiatać a tak jak on chce w TYM momencie.
Przy szperze 2way jest to niezbedne gdy nie ma zpiąć kół.
Pozatym to dobry nawyk zeby redukować z miedzygazem.
Przynajmniej tak mi sie wydaje :wink:
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
jasiu
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 101
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 23:17
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

może mały off ale popatrzcie co tu się dzieje wow :twisted: drift
sprzedam koguta tel 997
Awatar użytkownika
Rey
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: pn 06 lut, 2006 16:39
Lokalizacja: Jarocin WLKP
Kontakt:

Rengiro pisze:Tutaj sa moje proby "tlumaczenia" technik Driftowych.

link: http://members.lycos.co.uk/ursynowteam/ ... abe3da6500

link: http://members.lycos.co.uk/ursynowteam/ ... m.php?f=10

Dzięki wielkie za pomoc!
Rengiro

Cala przyjemnosc po mojej stronie :)... Drft Session to super zrodlo, zarowno jesli chodzi o
budowe drift cara. Znajdziecie tam naprawde ciekawe informacje o tym najwspanialszym sporcie.
tRw

czy moglby ktos wrzucic jeszcze raz to tlumaczenie do drift bible??
Awatar użytkownika
zell
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 69
Rejestracja: ndz 13 sie, 2006 10:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

wali piętą w gaz bo wtedy biegi ładniej wchodzą, obroty są w tym momencie dostosowane do prędkości jazdy i można zrobić downshifta bez zastanawiania się czy synchronizacja da radę czy nie (a jak nie to słychać taki ciekawy dźwięk, bieg nie wchodzi i lecim w bande)

A cała technika tu:
http://www.technikajazdy.info/ht.html
Awatar użytkownika
Krzysiu
Stały gość
Stały gość
Posty: 294
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 00:16
Lokalizacja: W-wa Ursynow

[scroll][center]*** ORDYNUSS Team *** member # 000,5/06
Jak ja sie przewrócę, to się za swoje przewrócę
[/center][/scroll]
Obrazek
Anton

To z ta pieta to poszukajcie opisu techniki Heel and Toe taki moj advice :P


http://www.technikajazdy.info/

a tu jest ta technika dokladnie opisana i jak ja wykonac oraz kilka innych technik nie tylko dla drifterow :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drifting”